Milujete počítačové hry a rádi byste si zakoupili nová herní počítač? Přečtěte si následující článek, který vás seznámí se základními parametry při výběru kvalitního herního počítače. Pokud jste aktivní hráči, nebo jen občas hrajete počítačové hry, jistě oceníte výkon těchto počítačů.

Před samotným výběrem si promyslete, jestli budete na počítači hrát hry nárazově nebo aktivně. Pokud potřebujete počítač i ke svým kancelářským povinnostem, rozhodně zakupte herní počítač, který vám nabízí větší výkon.

Ujasnit byste si měly také cenu, protože jednotlivé modely se výrazně cenově liší. Při nákupu stolního počítače, si nezapomeňte dokoupit i kvalitní monitor a další příslušenství.

Jaký je rozdíl mezi herním stolním počítačem a herním notebookem?

Od běžných notebooků se herní počítače liší plnohodnotnými procesy a kvalitní grafickou kartou. Herní počítačové sestavy jsou výkonnější než stejně drahý notebook. Výhodou notebooků je také lepší přenositelnost.

Výhody a nevýhody herních stolních počítačů

Naopak výhodou stolního počítače je, že si můžete vybrat o mnohem větší monitor, než je velikost úhlopříčky notebooku. Počítačové sestavy disponují maximálním výkonem pro hraní počítačových her. Nabízí také dostatek výkonu pro profesionální a grafické programy, které využijte při práci či úpravě fotografií.

Nevýhodou herních počítačů jsou vyšší pořizovací náklady. Levnější modely seženete již od 10 000 Kč. Ty nejdražší se mohou vyšplhat až na několik desítek tisíc korun.

Tip na článek:  Co čekat od herního počítače za 20.000 Kč?

Jaké jsou základní parametry při výběru moderního herního počítače?

Při výběru herního počítače nesmíte podcenit řadu parametrů. Mezi tyto parametry patří výkonná herní grafická karta, procesor, operační paměť a příslušenství. Grafická karta je nejdůležitější parametr, který nejvíce ovlivňuje grafický výkon počítače.

Na současném trhu mezi nejprodávanější patří grafické karty NVIDIA a AMD. Dalším parametrem je procesor, který musí být vždy dostatečně výkonný.

Velice důležitým parametrem je operační paměť. Ta zpracovává a ukládá spuštěné programy. Pro aktivní hráče se doporučuje velikost operační paměti 32 nebo 64 GB. Pro méně náročné hráče stačí i 16 GB.

Příslušenství herních počítačů

Při výběru herního zařízení se musíte zaměřit také na jeho příslušenství. Mezi něž patří především monitor, klávesnice, počítačová myš, sluchátka a herní ovladače. Herní LCD monitory by měly mít co nejvyšší obnovovací frekvenci. Výkonnější monitory k počítačům by měly mít frekvence 120, 144 nebo 240 Hz. Nezbytným příslušenstvím jsou také vybrané počítačové hry.

Repasované herní počítače

V posledních letech je velice oblíbená repasovaná výpočetní technika. Pokud hledáte výkonný a zároveň levnější variantu herních počítačů, je pro vás repasovaný herní počítač ideálním řešením. Jedná se o herní PC, které pochází z předváděcích akcí, leasingů nebo byly vráceny v zákonné lhůtě.

Před uvedením do prodeje prochází náročným testováním, kde se vymění případné vadné díly za nové. Ve většině případů se jedná o modely z vyšších produktových řad výrobce, u kterých je očekávána vyšší kvalita zpracování. Oproti novým modelům pak repasované můžete pořídit se slevou až 70 %, takže ušetříte i na oblíbené herní tituly.

Nabídku repasovaných herních PC najdete na stránkách www.incomputer.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *