Notifikace jsou v dnešním moderním světě něco, co nemusíme vysvětlovat. Pravděpodobně každý ví, že se jedná o krátká a úderná upozornění nebo oznámení, která informují například o zbylém zboží v košíku, dále také o slevových akcích nebo třeba o dopravě zdarma. Co však řada lidí neví, tak je to, že notifikace dnes využívají i města a obce, jež skrze ně informují občany nejen o aktuálním dění, ale také o mimořádných událostech. Zejména v době karantény byly notifikace městy i obcemi využívány.
Notifikace posloužily skvěle, pochvalují si starostové
Jak již bylo zmíněno, většina lidí má notifikace spojené s upozorněním na slevové akce, výprodeje nebo na dopravu zdarma. Jenže toto není jediné využití webových či mobilních notifikací. Notifikace pro Android a iOS dnes mohou využívat i města, která mohou taktéž informovat o novinkách, ale mimo jiné mohou informovat o mimořádných situacích, k nimž došlo.
Takovou mimořádnou situací bylo šíření nového typu koronaviru, kvůli kterému se uzavřely hranice. Nejen naše republika, ale prakticky celý svět se na několik měsíců naprosto zastavil. Jelikož došlo k celé řadě vládních a hygienických opatření, řada měst se rozhodla informovat své občany o aktuálním dění i několikrát za den. Zatímco v obcích dominovalo hlášení rozhlasu, města a hrstka obcí se rozhodla pro zasílání krizových notifikací přímo do telefonu občanů. Občané tak byli prakticky ihned informováni o tom, co se aktuálně děje, jaká nařízení vešla v platnost či co nového se během dne seběhlo.
Kdy jindy se ještě posílají krizové notifikace?
Krizové notifikace se však neposílají jenom při virovém onemocnění, kterým byl stále ještě na mnoha místech aktuální koronavirus, ale také se rozesílají při vzniku smogové situace, kdy do ovzduší vnikly nebezpečné zplodiny. Krizové notifikace se taktéž rozesílají při povodňové situaci nebo při požáru či jakémkoli jiném nežádoucím hoření.